NesilDC

NESİLDC SÖZLEŞMELER

KULLANICI SÖZLEŞMELERİMİZ

Almış olduğunuz hizmetlere ait kurumumuzun hazırlamış olduğu kullanıcılara özel sözleşmelere bu alandan erişebilirsiniz. Sözleşmelerimizde tüm hukuki ve yasal işlere yer verilmiştir. Sözleşmede ulaşamadığınız bilgilere müşteri hizmetlerinden ulaşabilirsiniz.

Üye ve müşterilerimizin www.nesildc.com ("Web Sayfamız") adresinde kayıt esnasında ve sonrasında sağlamış olduğu bilgilerin korunması, gizliliği ve ilgili diğer hususlarda aşağıda cari kuralları belirtilen Gizlilik Politikası esas alınmaktadır.

Sitemiz üzerinde sağlanmış olunan bilgilerin ve işlemlerin güvenliği için gerekli önlemler, bilgi ve işlemin mahiyetine göre NesilDC Bilişim Çözümleribünyesi ve altyapısında bulunan sunucularda güvenlik önlemleri dahilinde kayıt altına alınmıştır. Kredi Kartı, Paypal vb. online ödeme yöntemlerinde yapılan işlemler ve onayları tarafımızdan bağımsız olarak ilgili banka, kart kuruluşları ve ödeme yöntemleri‘nce online olarak aranızda gerçekleştirilmektedir. Hiçbir kredi kartı, banka kartı, online ödeme sistemine ait giriş bilgileri/şifreleri vb. veri NesilDC Bilişim Çözümleri tarafından erişilmez ve kayıt altında tutulmaz.

Üye ve müşterilerimizin site üzerinde yeni kayıt olma, bilgi güncelleme veya yeni ürün/hizmet alımında sağladığı bilgiler diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenemez ve bu bilgiler üçüncü partilerle paylaşılmaz.

Üye ve müşterilerimize ait bilgiler yasalarca öngörülen sorumluklarımız dahilinde sadece talep eden kuruma ait resmi savcılık kararına istinaden (yazılı olarak beyan edilmesi gerekmektedir) ilgili kuruluşlara açıklanabilir. Üye ve müşterilerimizin üyelikleri ve/veya siparişleri sırasında vermiş oldukları iletişim bilgileri (telefon, adres, e-mail vs) ve diğer kişisel bilgiler sitemize üyelik işlemlerinizin yapılması, güncellenmesi, muhtelif ürün/hizmetlerin NesilDC Bilişim Çözümleritarafından verilebilmesi/satımı, ürün/hizmet ücret-masrafı tahsilatları ve çeşitli tanıtım, reklam, promosyon, iletişim, satış ve kartlandırma uygulamaları için süresiz olarak kayda alınabilir, NesilDC Bilişim Çözümlerinezdinde saklanabilir, işlenebilir, gerekli görülen hal-yer ve zamanda paylaşılabilir ve kullanılabilir. Web Sayfamızın kayıt formunda kullanıcılarımız, iletişim bilgilerini (isim, adres, telefon, email adresi vb) istenilen tüm bilgiler girilmelidir. Bu formda aldığımız iletişim bilgilerini kullanıcılarımızın işlemleri için alan adı bilgilerinde, acil durumlarda kullanmaktayız. Kullanıcılarımız isteklerine bağlı olarak sistemimizden kayıtlarını sildirebilirler. Alınan finansal bilgiler satın alınan ürün ve hizmetlerin bedelinin tahsil edilmesinde ve diğer gerek duyulan durumlarda kullanılacaktır. Kişiye özel bilgiler kullanıcılarımızın sisteme girişlerinde ve diğer gerektiği durumlarda kişinin kimliğinin doğrulanmasında kullanılacaktır. İstatistiki bilgiler ve profil bilgileri ayrıca sitemizin içinde de toplanmaktadır. Bu bilgileri istenilen tüm durumlarda kullanılabilir. Bu bilgiler ziyaretçi hareketlerinin izlenmesi, kişiye özel içerik sağlanması durumlarında kullanılacaktır.

Web sayfamız üzerinde bulunan herhangi bir sayfa veya destek sistemi üzerinden sağlanabilecek diğer internet-web sitelerine bağlantı verdiği hallerde tüm kullanım ve işlemler için o sitelere ait gizlilik-güvenlik politikası ve kullanım şartları geçerlidir; Sitemizden reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan diğer web sitelerinden bilgi kullanımları, keza sitelerin etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, servis kalitesi ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan NesilDC Bilişim Çözümlerihiçbir koşul altında sorumlu tutulamaz. Sitemizde yer alan her türlü bilgi, içerik ile bunların düzenlenmesi ve kısmen/tamamen kullanımı konusunda (NesilDC Bilişim Çözümleri.. ile anlaşmasına göre üçüncü şahıslara ait olanlar hariç) tüm fikri-sınai haklar ve mülkiyet hakları NesilDC Bilişim Çözümleri‘ye aittir.

Web sayfamızı ziyaret ettiğiniz sürece sağlamış olduğunuz IP adresinizi sunucularımızdaki sorunların giderilmesi ve internet sitemizi yönetmek için kullanacağız. IP adresiniz, sizi ve alışveriş sepetinizi tanımak ve açık demografik

Sitemizde bilgi kaybını, bilginin izin verilmeyen kullanımını ve izinsiz değiştirilmesini engellemek için firmamızca uygulanan güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Bu güvenlik önlemleri şunlardır;

1- SSL Sertifikası ile kredi kartı tahsilatı sayesinde Secure Socket Layer ile şifreli olarak kredi kartı bilginiz bankaya iletilir.

2- Kredi kartı numaranız kesinlikle kaydedilmez. Sadece işlem yaptığınız anda kullanılan kart numaranızı biz de bilmeyiz. Sadece siz ve bankamız arasında olan bu işlem bizim sitemiz üzerinden geçmeden işlem sırasında kredi kartınız sizin ile bankamız arasında bir sırdır.

3-Sitemiz dünya standardı olan CentOS teknolojisi ile çalışmaktadır. Bilinen en son korumalar yüklenmiş ve bir aksiliğe

Web sayfamız üzerinde sağlanan bilgiler talep edilmesi durumunda müşterimiz tarafından değiştirilebilir veya düzenlenebilir. NesilDC Bilişim Çözümlerigerektiğinde hiçbir gerekçe göstermeden müşterinin üyelik hesabında herhangi bir aktif hizmet bulunmuyor ise müşteri hesabını kapatma, müşteriye ait bilgileri sisteminden silme ve erişimi engelleme hakkını kendinde saklı saklı tutar. Herhangi uyuşmazlık durumunda NesilDC Bilişim Çözümlerikayıtları esas alınacaktır.

Ek bilgi almak istediğiniz konularda +90 (850) 885 02 48 numaralı Müşteri Hizmetleri telefonumuzdan, info@nesildc.com eposta adresinden veya www.nesildc.com adresinde bulunan müşteri kontrol panelinden adresinden NesilDC Bilişim

6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve Bu Kanun Kapsamındaki Haklarla İlgili Aydınlatma Formu

Şirketimiz NesilDC Bilişim Çözümleri (NesilDC), gerek web sitemizi ve/veya mobil uygulamalarımızı kullanırken, gerekse herhangi başka yollarla tarafımıza iletmiş olduğunuz kişisel bilgilerinizin güvenliğinin sağlanmasına son derece önem vermektedir. 6698 Sayılı “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” kapsamında belirtilen birtakım tanımlar hakkında sizi bilgilendirmek isteriz:

Kişisel veri: Kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgiyi,

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”): 7 Nisan 2016 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nu,

Kişisel verilerin işlenmesi: Kişisel verilerin tamamen veya kısmen otomatik olan ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla elde edilmesi, kaydedilmesi, depolanması, muhafaza edilmesi, değiştirilmesi, yeniden düzenlenmesi, açıklanması, aktarılması, devralınması, elde edilebilir hâle getirilmesi, sınıflandırılması ya da kullanılmasının engellenmesi gibi veriler üzerinde gerçekleştirilen her türlü işlemi,

Veri işleyen: Veri sorumlusunun verdiği yetkiye dayanarak onun adına kişisel verileri işleyen gerçek veya tüzel kişiyi,

Veri kayıt sistemi : Kişisel verilerin belirli kriterlere göre yapılandırılarak işlendiği kayıt sistemini,

Veri sorumlusu : Kişisel verilerin işleme amaçlarını ve vasıtalarını belirleyen, veri kayıt sisteminin kurulmasından ve yönetilmesinden sorumlu olan gerçek veya tüzel kişiyi ifade eder.

Kanun kapsamında şirketimiz veri sorumlusu ve/veya veri işleyen olarak hareket etmektedir.

1- Kişisel Verilerin İşlenme Amacı

KVKK’nın 4., 5. ve 6. maddeleri uyarınca kişisel verileriniz;

Hukuka ve dürüstlük kurallarına uygun

Doğru ve gerektiğinde güncel

Belirli, açık ve meşru amaçlar için

İşlendikleri amaçla bağlantılı, sınırlı ve ölçülü

İlgili mevzuatta öngörülen veya işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar

muhafaza edilme kurallarına uygun, Şirketimizin aşağıda yer alan faaliyetleri ile bağlantılı olacak şekilde, Kişisel verileriniz, Şirketimiz tarafından sağlanan hizmet ve Şirketimizin ticari faaliyetlerine bağlı olarak değişkenlik gösterebilmekle birlikte; otomatik ya da otomatik olmayan yöntemlerle, Şirketimiz birimleri ve ofisler, İştirakler, internet sitesi, sosyal medya mecraları, mobil uygulamalar ve benzeri vasıtalarla sözlü, yazılı ya da elektronik olarak toplanabilecektir. Şirketimiz ve İştiraklerimizin sunduğu ürün ve hizmetlerden yararlandığınız müddetçe oluşturularak ve güncellenerek kişisel verileriniz işlenebilecektir.

Ayrıca, Şirket veya İştiraklerimizin hizmetlerini kullanmak amacıyla çağrı merkezlerimizi veya internet sayfamızı kullandığınızda, Şirketimizi veya internet sitemizi ziyaret ettiğinizde, Şirketimizin düzenlediği eğitim, seminer veya organizasyonlara katıldığınızda kişisel verileriniz işlenebilecektir.

Şirketimizin faaliyetleri;

- İstihdam imkanları sağlamak üzere çalışanlarımızdan gerekli personel sicil dosyası oluşturmak amacı ile

- Şirket faaliyet konumuz içerisinde yer almak kaydı ile müşterilerimize hizmet sunmak,

- Faaliyetlere ait iletişimi sağlamak ve yürütmek

- Müşterilerimize, faaliyet konumuz hizmeti almak/ürün temin etmek için Şirketimize bildirdiğiniz veya şirketimizce çeşitli kanallarla temin edilen kişisel verileriniz “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında “Veri Sorumlusu” sıfatıyla işlenmektedir.

Kişisel verileriniz, Şirketimiz ürün ve hizmetlerinin sunulabilmesi, bu konuda aldığınız/alacağınız ürün ve hizmete ilişkin iletişim kurulabilmesi, ayrıca bu konuda izin vermiş olmanız durumunda pazarlama faaliyetlerinde kullanılabilmesi, ürün/hizmet teklifi, modelleme, raporlama, skorlama, risk izleme, istihbarat, Şirketimiz ve iştiraklerimizin mevcut veya yeni ürün çalışmaları ve potansiyel müşteri tespiti vb amaçlar ile sermaye piyasası faaliyetleri ile ilişkili olarak işlenmektedir. Toplanan kişisel verileriniz, Şirketimiz ve İştiraklerimiz tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden sizleri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimlerimiz tarafından yapılması, Şirketimiz ve İştiraklerimiz tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin sizlerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi, Şirketimizin, İştiraklerimizin ve Şirketimizle iş ilişkisi içerisinde olan kişilerin hukuki ve ticari güvenliğinin temini (Şirketimiz tarafından yürütülen iletişime yönelik idari operasyonlar, Şirkete ait lokasyonların fiziksel güvenliğini ve denetimini sağlamak, İştirakler müşterileri değerlendirme/şikayet yönetimi süreçleri, itibar araştırma süreçleri, etkinlik yönetimi, hukuki uyum süreci, denetim, mali işler v.b.), Şirketimizin ticari ve iş stratejilerinin belirlenmesi ve uygulanması ve Şirketimizin insan kaynakları politikalarının yürütülmesinin temini amaçlarıyla KVK Kanunu’nun 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları dahilinde işlenebilecektir.

2. İşlenen Kişisel Verilerin Kimlere ve Hangi Amaçla Aktarılabileceği

Toplanan kişisel verileriniz; Şirketimiz ve İştiraklerimiz tarafından sunulan ürün ve hizmetlerden sizleri faydalandırmak için gerekli çalışmaların iş birimlerimiz tarafından yapılması, Şirketimiz ve İştiraklerimiz tarafından sunulan ürün ve hizmetlerin sizlerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek sizlere önerilmesi, Şirketimizin, İştiraklerimizin ve Şirketimizle iş ilişkisi içerisinde olan kişilerin hukuki ve ticari güvenliğinin temini (Şirketimiz tarafından yürütülen iletişime yönelik idari operasyonlar, Şirkete ait lokasyonların fiziksel güvenliğini ve denetimini sağlamak, iş ortağı/müşteri/tedarikçi (yetkili veya çalışanları) değerlendirme süreçleri, itibar araştırma süreçleri, hukuki uyum süreci, denetim, mali işler v.b.), Şirketimizin ticari ve iş stratejilerinin belirlenmesi ve uygulanması ile Şirketimizin insan kaynakları politikalarının yürütülmesinin temini amaçlarıyla iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize, İştiraklerimize, Şirket yetkililerine, hissedarlarımıza, kanunen yetkili kamu kurumları ve özel kişilere, KVK Kanunu’nun 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde aktarılabilecektir.

3. Kişisel Veri Toplamanın Yöntemi ve Hukuki Sebebi

Kişisel verileriniz, her türlü sözlü, yazılı ya da elektronik ortamda, yukarıda yer verilen amaçlar doğrultusunda Şirketçe sunduğumuz ürün ve hizmetlerin belirlenen yasal çerçevede sunulabilmesi ve bu kapsamda Şirketimizin sözleşme ve yasadan doğan mesuliyetlerini eksiksiz ve doğru bir şekilde yerine getirebilmesi gayesi ile edinilir. Bu hukuki sebeple toplanan kişisel verileriniz KVK Kanunu’nun 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında bu metnin (1) ve (2) numaralı maddelerinde belirtilen amaçlarla da işlenebilmekte ve aktarılabilmektedir.

Kişisel verileriniz yasal olarak aktarılması gereken idari ve resmi makamlara, yürürlükte olan kanun ya da düzenlemeler ya da verilmiş olan bir mahkeme kararı veya idari emir gereğince, hukuken yetkili adli veya resmi bir makamın kararı gereğince işenebilecek ve/veya aktarılabilecektir.

Kişisel verileriniz Genel Müdürlük veya Şubelerimiz, anlaşmalı bayiler ve aracılık / acentelik sıfatı ile faaliyetlerini yürüttüğümüz şirketler, web siteleri üzerinden yapılmış olan başvurular, internet şubelerimiz, çağrı merkezlerimiz, sosyal medya, müşteri görüşmeleri, adli kayıtların taranması, piyasa istihbaratı, Kimlik Paylaşım Sistemi, Adres Paylaşım Sistemi, SMS kanalları, web sitelerine yapılan dijital başvurular, tüm mobil uygulamalarımız, direkt satış ekiplerine yapılan yazılı/dijital başvurular, Üye İş Yeri POS kanalları, anlaşmalı mağazalar, online satış siteleri, SGK kayıtları, çağrı merkezi hizmeti alınan şirketler, PTT, Bankalararası Kart Merkezi vb gibi yöntemler ile Şirketimizin müşterileri ile iletişime geçtiği veya ileride iletişime geçebileceği diğer kanallar vasıtasıyla toplanmakta ve ilgili mevzuat gereğince kanuni süreler içerisinde saklanmaktadır.

Veri sorumlusu sıfatı ile müşteri şirket ve şirketinizin dahil olduğu şirketler grubu içerisinde yer alan gerçek ve tüzel kişiler ile ilgili olarak şirketimize iletmiş olduğunuz veya şirketimizin usul ve çerçeveleri içerisinde edindiği kurumsal, ticari ve diğer her türlü veri, bilgi ve belge bakımından (“Veri”); şirketimizle, hissedarlarımızla, doğrudan/dolaylı, yurtiçi/yurtdışı iştiraklerimizle ve ana ortaklarıyla; aracılık/acentelik sıfatı ile faaliyetlerini yürüttüğü şirketlerle, sözleşme imzaladığı program ortakları, şirketimizin iştirakleri ve bunların alt kuruluşlarıyla, çalışanlar, şirket görevlileri, hukuk mali ve vergi danışmanları, denetçileri, şirketimizin faaliyetlerinin tamamlayıcısı veya uzantısı niteliğindeki hizmetleri aldığı taraflar ve anlaşmalı kuruluşlar ile özel mevzuatı gereğince kişisel veri talebine yetkili olan otoriteler, bakanlıklar, yargı mercileri gibi yetkili kamu kurum ve kuruluşları ile çağrı merkezi, internet sitelerimiz ile sosyal medya sayfalarımız veya/ve bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü kanallar aracılığı ile; kişisel ve/veya özel nitelikli kişisel verileriniz; tamamen veya kısmen elde edilebilir, kaydedilebilir, depolanabilir, değiştirilebilir, güncellenebilir, periyodik olarak kontrol edilebilir, yeniden düzenlenebilir, sınıflandırılabilir, işlendikleri amaç için gerekli olan ya da ilgili kanunda öngörülen süre kadar muhafaza edilebilir, kanuni ya da hizmete bağlı fiili gereklilikler halinde Şirketimizin birlikte çalıştığı iş ortakları ya da kanunen yükümlü olduğu kamu kurum ve kuruluşlarıyla ve/veya Türkiye'de veya yurt dışında mukim olan 3. kişi gerçek kişi/tüzel kişi, hizmet sağlayıcı ve tedarikçi firmalar, sigorta şirketleri ile Şirketimiz ve/veya Şirketimizin şubeleri ile paylaşılabilecektir. Kanuni ya da hizmete bağlı fiili gereklilikler halinde yurtdışına aktarılabilir ya da kullanılmasının engellenmesi de dahil olmak üzere işlenebilir, gerekirse anonim hale getirilerek (hepsi “veri işleme” olarak adlandırılacaktır) kullanılabilir. Verilerin işlenmesi, veri sahibinin faaliyetlerinin kaydedilmesi ve işlenmesini de kapsamaktadır (Elektronik kanal kullanılırken veri sahibinin lokasyonunu belirleme, ürün seçim sıklığını ve/veya diğer istatistiki verileri tanımlama ve analiz etme gibi)

Kişisel verileriniz; şirketimiz, şubelerimiz, internet sitemiz, çağrı merkezimiz partner veya tedarikçi firmalar, şirketimizin mobil uygulamaları, veri transferi ve alımı için kullanılan tüm teknik yöntemler ve bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü kanallar aracılığıyla yazılı, sözlü ya da elektronik ortamda toplanabilir. Veri sahibinin bilgilerinin Şirketimiz tarafından çeşitli elektronik kanallar kullanırken işlenmesi (web tarayıcı, Şirket web sitesi, internet bankacılığı, mobil bankacılık, şirketimiz mobil uygulamaları, ödeme makineleri, ATM’ler ve/veya veri transferi ve alımı için kullanılan diğer teknik yöntemler ve kanallar dahil olmak ancak bununla sınırlı olmamak üzere), veri sahibinin faaliyetlerinin kaydedilmesi ve işlenmesini de kapsamaktadır. (Elektronik kanal kullanılırken veri sahibinin lokasyonunu belirleme, girdi verilerini, ürün seçim sıklığını ve/veya diğer istatistiki verileri tanımlama ve analiz etme vb.)

4. Kişisel Veri Sahibinin KVK Kanunu’nun 11. maddesinde Sayılan Hakları

a) kişisel verilerini işlenip işlenmediğini öğrenme, b) kişisel veriler işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme, c) kişisel verilerin işlenme amacını ve amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, ç) kişisel verilerin yurt içinde veya yurt dışında aktarıldığı üçüncü kişileri bilme, d) kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş ise düzeltilmesini isteme, e) kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini isteme, f) kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere yukarıda sayılan (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin bildirilmesini isteme, g) kişisel verilerin münhasıran otomatik sistemler ile analiz edilmesi nedeniyle aleyhine bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme ve ğ) kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğranılmaması halinde zararın giderilmesini talep etme hakkınız bulunmaktadır.

KVK Kanunu’nun 13. maddesinin 1. fıkrası gereğince, yukarıda belirtilen haklarınızı kullanmak ile ilgili talebinizi, yazılı veya Kişisel Verileri Koruma Kurulu’nun belirlediği diğer yöntemlerle Şirketimize iletebilirsiniz. Kişisel Verileri Koruma Kurulu, şu aşamada herhangi bir yöntem belirlemediği için, başvurunuzu, KVK Kanunu gereğince, yazılı olarak Şirketimize iletmeniz gerekmektedir. Bu çerçevede Şirketimize KVK Kanunu’nun 11. maddesi kapsamında yapacağınız başvurularda yazılı olarak başvurunuzu ileteceğiniz kanallar ve usuller aşağıda açıklanmaktadır.

Kişisel veri sahipleri olarak, haklarınıza ilişkin taleplerinizi Şirketimize web sitemizde yer alan başvuru formunu doldurarak, formun imzalı bir nüshasını Armada Is Merkezi, Eskişehir Yolu, No:6 Kat:11, 12, 14, Söğütözü, 06520 Ankara

 adresine kimliğinizi tespit edici belgeler ile bizzat elden iletebilir, noter kanalıyla veya KVK Kanunu’nda belirtilen diğer yöntemler ile gönderebilir veya ilgili formu NesilDC@hs02.kep.tr adresine güvenli elektronik imzalı olarak iletebilirsiniz. İletmeniz durumunda Şirket talebin niteliğine göre talebi en kısa sürede ve en geç otuz (30) gün içinde sonuçlandıracaktır. Ancak, işlemin ayrıca bir maliyeti gerektirmesi hâlinde, Şirket tarafından Kişisel Verileri Koruma Kurulunca belirlenen tarifedeki ücret alınacaktır.

Firmamız üzerinden hizmet alanlar kişiler bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılırlar. Sözleşmenin okunmayarak kabul edilmesi halinde tüm mesuliyet hizmet alana aittir.

1-)  Alınan hizmetlerin hiç birinde illegal ( yasa dışı ) içerik, döküman, resim veya bilgi bulundurmak kesinlikle yasaktır. Sunuculara zarar vermek isteyen yada saldırı amaçlı kullanmakta kesinlikle yasaktır.

2-)  Firmamız verilen hizmet limitlerinin ( CPU , Trafik , Hat vs. ) aşılması durumunda hizmeti uyarısız askıya alma hakkı mevcuttur.

3-)  Firmamız kişinin aldığı hizmeti yasa dışı ve art niyetli şekilde kullanımlarında hizmeti iptal etme hakkına sahiptirler.

Sanal Sunucu, Hosting , Reseller hizmetlerinde 7 gün içerisinde geri iade mevcuttur.Hizmetin kullanildigi süre ve vergiler hesaplanir ve ödenen ücretten düsülür, kalan tutar iade edilir. Keyfi geri ödeme istekleri göz önünde bulundurulmaz.Sanal Sunucu Hizmetlerin de 10 TL kurulum ücret iade yapılırken kesilecektir.

Kiralık sunucu ,Lisans hizmetlerinde ( cpanel,windows,solusvm ve diğer ) lisanslarda iade yapılamamaktadır.

NesilDC Bilişim Çözümleri , barındırılan sunucunun ve diğer hizmetlerin sipariş tarihinden itibaren sipariş edilen süresinin bitimine kadar alınan hizmetin UP(açık) tutulmasından sorumludur. Aşağıdaki kuralların ihlâl edilmesi durumunda bu sorumluluk ortadan kalkacak ve söz konusu hizmet kapatılacaktır.

Ödeme; NesilDC Bilişim Çözümleri 'nin sağlayacağı tüm hizmetlerin aktif hale getirilebilmesi için hizmet ücretlerinin peşin ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca, mevcut müşterilerimizin ödeme tarihlerinin hafta sonu veya tatil günlerine denk gelmesi durumunda hizmet ödemelerinin hafta sonu ya da tatil günlerinden önceki iş günlerinde ödenmesi gerekmektedir.NesilDC Bilişim Çözümleri 'nin müşteri takip sistemi tamamen otomatik olup,ödeme tarihi üzerinden 5 gün geçen ve hala ücreti ödenmeyen hizmetleri otomatik olarak durdurmaktadır.Hizmet durdurulmasını takip eden 15 Gün içerisinde de ödeme yapılmaması halinde kullanıcıya ait tüm bilgileri NesilDC Bilişim Çözümleri sunucularından silinmektedir.Bu tür durumlarda yaşanacak veri kayıplarından NesilDC Bilişim Çözümleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Herhangi bir servise ait ödeme gecikmesi olması halinde NesilDC Bilişim Çözümleri kullanıcıya ait diğer hizmetleri de durdurma hakkını ve gerekli ödeme yapılana kadar hizmetleri tekrar başlatmama hakkını saklı tutar.Bu hakka ödeme yapılmaması halinde alan adının kullanımını durdurma ve alan adına el koyma hakkı da dahildir.

PayPal ile yapılan hizmet ödemelerinde toplam ücret tutarı USD olarak hesaplanmaktadır.

Alan Adları; NesilDC Bilişim Çözümleri üzerinden kaydı gerçekleştirilen tüm alan adları müşterinin kayıt esnasında verdiği bilgiler doğrultusunda kaydedilir.Alan adlarının tüm kullanımı müşteriye aittir.NesilDC Bilişim Çözümleri alan adının bitiş süresine yakın tarihlerde müşteriye uyarı mailleri gönderir.Ancak alan adının süresinin bitimini takip etmek tamamen müşterinin sorumluluğudur.Süre bitiminden dolayı kaybedilen alan adlarından NesilDC Bilişim Çözümleri sorumlu tutulamaz.

Sistem kullanımı; NesilDC Bilişim Çözümleri sunucularından web hosting ve reseller hosting hizmeti alan müşteriler aynı sunucuyu başka müşterilerle paylaşmayı kabul ederler.Herhangi bir müşteriye ait web sitesi sunucu kaynaklarını diğer müşterilerin sitelerinin çalışma hızını etkileyecek şekilde kullanırsa NesilDC Bilişim Çözümleri bu web sitesinin yayınını geçici veya kalıcı olarak durdurma hakkını saklı tutar.Bu tür bir durumda NesilDC Bilişim Çözümleri müşteriden web sitesini başka bir sunucuya taşımasını talep edebilir.Bu tür durumlarda NesilDC Bilişim Çözümleri para iadesi yapıp/yapmama kararı verme hakkına sahiptir.Müşteri alınacak her türlü kararı peşinen kabul etmiş sayılır.

Hizmet Kullanımı; Linux Hosting , Windows hosting hizmetlerin de dosya arşivi amaçlı kullanım kesinlikle yasaktır.Rar,zip,swf gibi dosya arşivleri tespit edildiği durumda hizmet geçici olarak durdurulur.Paylaşımlı hosting hizmetleri sadece web site dosyalarını barındırama amaçlı kullanılabilir.

Yedekleme; NesilDC Bilişim Çözümleri tüm web hosting ve reseller hosting müşterilerinin hesaplarını haftalık ve aylık olmak üzere iki periyodda yedeklemektedir.Fakat NesilDC Bilişim Çözümleri hiçbir zaman yedek alma zorunluluğunda değildir.Müşteri kendi yedeğini almakla yükümlüdür.Yedek alınmaması nedeniyle yaşanacak veri kayıplarından NesilDC Bilişim Çözümleri sorumlu tutulamaz.

Yasadışı kullanım; NesilDC Bilişim Çözümleri 'ne ait servisler yasadışı herhangi bir amaç için kullanılamaz, yada bu tür aktivitelere destek veremez.NesilDC Bilişim Çözümleri suç teşkil eden yasadışı durumları ya da yanlış kullanımdan şüphelendiği durumları araştırma,bulgu sonucunda kapatma yetkisine sahiptir.

Tehdit/Tehlike; NesilDC Bilişim Çözümleri servisleri kullanılarak yayınlanan (Mail, upload v.b. yollarla) zarar verici her türlü objenin sorumluluğu müşteriye aittir. NesilDC Bilişim Çözümleri bu durumlarda müdahale edip, söz konusu hesabı kapatma yetkisine sahiptir.

Sahtekârlık; Kişileri yanıltıcı,aldatmaya yönelik herhangi bir obje ekleme/silme ve düzeltmeye yönelik her türlü işlemler sahtekârlık olarak kabul edilip,yasaklanmıştır. Şahısların isimlerini, şirket isimlerini kullanarak işlem yapmak,bu yol ile sahtekârlık yapmak kesinlikle yasaktır.

Karalama / Kötüleme ; Müşteri sorumlulukları arasında firmayı karalama, olumsuz eleştirme, internet ortamında yada başka platformda bu tarz kampanyalar düzenlenmesi takdirde hesap sorgusuz ve sualsiz sunuculardan silinerek, firmamız hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir.

Hile; NesilDC Bilişim Çözümleri servisleri kullanılarak hile ile satın alınan ve satılan ürünler, parçalar veya servisler, finansal girişimler "dolandırıcılık" olarak adlandırılıp, gerekli "yasal işlemler" uygulanır.

E-mail / Haber Spam; Kötü amaçla kullanılan ve başkalarının elektronik posta adresini kullanmasına engel olacak mail veya haberler hesabınızın kapatılmasına sebep olacaktır.

Spam Kullanmak; Özellikle elektronik posta, haber, web host üzerinde barındırılarak yayınlanan spamlar ile ilgili NesilDC Bilişim Çözümleri hiçbir barındırma hizmetine ve sunucuya tölerans tanımayacaktır. Bu tarz servisleri barındırmak " kesinlikle " yasaktır!

Erişim; NesilDC Bilişim Çözümleri servislerini /adını kullanarak diğer kullanıcıların hesaplarında yetki almaya çalışmak, yetki talep etmek veya yetki alarak girmek, bu yolla başkalarının bilgilerinin kaybolmasına neden olmak NesilDC Bilişim Çözümleri tarafından kesinlikle yasaklanmıştır. Güvenlik ilkesinin ihlâli sayılıp, hesabınızın kapanmasına sebebiyet verecektir.

Marka gizlilik ilkelerinin ihlâli; NesilDC Bilişim Çözümleri servislerini kullanarak mail v.b. yollar ile herhangi bir şirketin/şahsın gizlilik ilkelerini ihlâl etmek, patentini kullanmak, birinin malını kullanmak, izni olmayan resim ve müzikleri kullanmak, yayınlamak kesinlikle yasaktır .

Kişisel verilerin derlenmesi; NesilDC Bilişim Çözümleri servislerini kullanarak şahsın bilgisi olmadan toplanan, toplamaya teşvik edilen kişisel bilgiler kullanım ilkesi dışındadır.

Güvensiz Davranış; NesilDC Bilişim Çözümleri  servislerini kullanarak diğer şahısların iş ve network bilgi/işlemlerini etkileyecek (DDOS, trojan, virüs v.b.) yazılımların kullanımları yasaklanmıştır. Tespit edilen kullanıcı hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır.

Virüs Dağıtım; Kasıtlı olarak barındırılan virüs ve şahısların/firmaların barındırdıkları bilgilere zarar verebilecek,olumsuz yönde etkileyebilecek virüs içeren yazılımların,dağıtımları kesinlikle yasaklanmıştır! Bilginiz dışındaysa, lütfen bu konuda ki tespitleri dikkate alınız.

Tescilli yazılımlar; Tescilli, kullanım ilkeleri bulunan yazılımları izinsiz veya yasadışı kullanmak hesabınızın durdurulması sebebidir.

Site içerikleri; NesilDC Bilişim Çözümleri Hosting ve reseller sunucularında Sunucu güvenliğini riske atacak dosyalar güvenlik duvarı tarafından otomatik olarak silinmektedir.Barınan tüm siteler Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun olmak zorundadır.NesilDC Bilişim Çözümleri sunucularında Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı içerik bulundurmak kesinlikle yasaktır.NesilDC Bilişim Çözümleri sunucularında hacking ve warez içerikli siteler kesinlikle barındırılamaz. Bu tür sitelerin tespit edilmesi durumunda NesilDC Bilişim Çözümleri hizmeti süresiz durdurma hakkını saklı tutar.

Sunucu kullanımı; NesilDC Bilişim Çözümleri tarafından sağlanan tüm sunucuların içeriğinden tamamen müşteri sorumludur.NesilDC Bilişim Çözümleri  tarafından sağlanan sunucularda IRCD sunucuları ve warez dosyalar bulundurmak kesinlikle yasaktır. Bu tür sistemlerin veya dosyaların tespiti halinde NesilDC Bilişim Çözümleri sunucuyu uyarısız kapatma hakkını saklı tutar. Sunucularımızda Spam yapmak kesinlikle yasaktır. NesilDC Bilişim Çözümleri yetkililerine karşı uygunsuz,ahlaksız,saygısız ve anormal davranışlarda bulunan müşterilerimizin sunucularını kapatma hakkımızı saklı tutuyoruz.

Sunucu yönetimi; NesilDC Bilişim Çözümleri  sağladığı tüm sunucularda donanımsal ve network desteğiyle sorumlu olup sunucunun ve sunucu üzerine kurulu webhosting türü yazılımın yönetimi müşteriye attir.

Tüm NesilDC Bilişim Çözümleri  müşterileri bu kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Kuralların ihlâli durumunda NesilDC Bilişim Çözümleri   hesapların ve sunucuların kapatılma hakkını gizli tutar.

Fatura Gönderimi ; Faturalarınız NesilDC Bilişim Çözümleri tarafından Posta yolu ile gönderilmektedir. Posta 'da kaybolan zarflar için yeniden fatura isteyebilirsiniz firmamızdan. Bu yeniden istenen faturalar ücrete tabidir.

Faturalarınızı kargo yolu ile isteyebilirsiniz. Kargo alıcı ödemeli olarak gönderilir.

İade koşullarınız nelerdir ? 
Sitemizden satın aldığınız ( Alan adı, vds, sanal sunucular, dedicated sunucular, lisanslar, whmcs, cpanel, plesk gibi hizmetler hariç ) tüm hizmetlerimizin 7 gün içinde firmamızdan kaynaklanan teknik problemler olması ve firmamız tarafından çözüm getirilememesi durumunda %100 geri iade ödeme garantisi bulunmaktadır. Distribütörlüğünü yaptığımız (Alanadı , SSL vb.) hizmetlerde firmamız bayisi olduğu kuruma ödeme yaptığı için iade söz konusu değildir. Ürünü satın aldığınız esnada Kontrol Paneli, İşletim Sistemi, Sunucu üzerinde desteklenen modüller vb. bilgileri danışmamanız ve sonrasında bunlardan memnun kalmamanız gibi unsurlar geri ödeme koşullarına dahil değildir. 
İptal koşullarınız nelerdir ? 
Sitemizden satın aldığınız hizmetlerin iptali için kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme giriş yapmanız ve paketi iptal et seçeneğini seçmeniz yada ticket göndererek iptal etmek istediğiniz paketi müşteri temsilcinize bildirmeniz gerekmektedir. Bir sonraki fatura döneminizde hesabınız için fatura oluşturulmayacaktır. 
Garanti koşulları nelerdir ? 
Kullanım sözleşmesinde, garanti koşulları ve yasal yükümlülükler detaylı olarak anlatılmıştır. 

NESİLDC BİLİŞİM ÇÖZÜMLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ hizmetlerini ve olanaklarını kullanmayı kabul edersiniz. NESİLDC BİLİŞİM ÇÖZÜMLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ özellikle belirli bir amaç için uygunluk ve tüm garantileri reddeder. Hiçbir durumda NESİLDC BİLİŞİM ÇÖZÜMLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ dahil ancak özel, tesadüfi, dolaylı ya da diğer zararlar bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir kayıp ya da veri kaybı veya diğer ticari zararlardan sorumlu olmayacaktır.

Müşteri, herhangi bir ve NESİLDC BİLİŞİM ÇÖZÜMLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ , acenteleri, müşterileri, subay ve karşı iddia makul avukatlık ücretleri dahil olmak üzere tüm talepleri, yükümlülük, kayıp, maliyetler ve iddialar, zararsız NESİLDC BİLİŞİM ÇÖZÜMLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ kaydetmek ve basılı tutun, savunmak tazmin kabul eder herhangi bir hizmet verilen veya yapılan veya anlaşılan kaynaklanan veya neden olabilir çalışanlar, yapılacak veya müşteri tarafından satılan herhangi bir ürünü, bu maddeler, çalışanları veya atar var. Müşteri, savunmak tazmin ve satılan ya da başka NESİLDC BİLİŞİM ÇÖZÜMLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ sunucusuna ile bağlantılı olarak dağıtılan herhangi bir ürün kaynaklanan kişi veya mal herhangi bir yaralanma kaynaklanan yükümlülüklerin karşı zararsız NESİLDC BİLİŞİM ÇÖZÜMLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ tutmak için kabul eder.

NESİLDC BİLİŞİM ÇÖZÜMLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ müşterilerinin yararına kendi sunucularında barındırılan siteler herhangi biriyle müdahale hakkını saklı tutar. Herhangi bir malzeme müşteri hakkını ihlal tarafından sağlanan veya iddia edilen üçüncü bir Telif ihlali NESİLDC BİLİŞİM ÇÖZÜMLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ sunucusundan müşteriye satılan herhangi bir kusurlu ürünler tescilli haklarını ihlal eder.


Kurulum zamanları (teslimat) ne kadardır ? 
Kredi kartı ile ödemelerde kurulum en geç 12 saat içinde yapılmaktadır. Banka havalesi ödemelerinde havale kısmına fatura numaranızı yazmanız halinde havale ile ödemelerde en geç 12 saat içinde yapılmaktadır.